Jak začít

Vykročit směrem k soucitnějšímu a udržitelnějšímu jídelníčku je jednodušší, než se zdá. Trh s chutnými alternativami masa a živočišných produktů zažívá v posledních letech nevídaný rozmach. Možná budete překvapeni, jak chutná a různorodá mohou veganská* jídla být.

* Veganská jídla nejsou jen pro vegany. Naopak 80 % návštěvníků veganských restaurací jsou lidé, kteří maso konzumují a jen si z různých důvodů občas na veganské jídlo rádi zajdou. Produkt je možno označit za veganský, pokud neobsahuje žádné ingredience živočišného původu, tedy kromě masa ani mléko a vejce.

1.krok

Ochutnejte alternativy

Ať už vyzkoušíte veganské jídlo v restauraci, uvaříte si podle některého z našich receptů nebo si koupíte v obchodě hotový produkt, důležité je učinit první krok a nenechat se odradit, pokud se hned napoprvé nestrefíte. Ochutnáváním nemůžete nic zásadního pokazit a nijak Vás to nezavazuje.

2.krok

Stanovte si závazek

Až si budete jisti, že si na veganském jídle dokážete pochutnat, stanovte si závazek. Můžete si dát např. jeden den v týdnu bez masa nebo zařadit do jídelníčku alespoň jeden veganský chod denně. Důležité je stanovit si jen takový závazek, který jste v této fázi schopni splnit.

3.krok

Posuňte se dále

Až si na svůj závazek zcela zvyknete, dokážete jej plnit a bude Vám to dělat radost, zkuste svůj závazek posílit. Můžete třeba přidat další bezmasý den v týdnu, případně můžete maso zcela vyřadit z pokrmů připravovaných v domácnosti. Čím více živočišné produkty omezíte, tím lépe. Bude-li Vaše strava již převážně rostlinná, nezapomeňte se seznámit se specifickými pravidly výživy.

Začít je snadné :-)

Trh s chutnými alternativami masa zažívá v posledních letech nevídaný rozmach. Seznamte se s alternativami a možná budete překvapeni, jak chutná a různorodá mohou bezmasá jídla být.

Chci lepší svět pro zvířata

Zůstaňte v kontaktu a my Vám dáme vědět,
kdykoli bude Váš hlas znovu potřeba.
Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Více informací, jak zacházíme s vašimi daty, najdete v tomto dokumentu.

Přispějte Finančně

Váš dar pomůže vytvořit lepší budoucnost pro zvířata.